Gondoltátok volna, hogy kedvenc kis hősünk története 2000 után még jobban felgyorsult, és töretlenül száguldott tovább a mai Zelda részek felé, majd évente megjelenő epizódokkal? Folytatjuk Zelda ‘Vissza a múltba” történelmi bemutatóját…

Az alábbiakban a 2000 utáni években előszeretettel vásárolt és megjelent Zelda epizódokkal foglalatoskodunk tovább.

2001-es, 2002-es évek Zeldája
A 2000-es Majora’s Mask bár az új évezred első Zelda alkotása volt, ennek ellenére egy évvel később két folytatás is követte, tőle eltérő módon más platformon. A 2001-re datált Oracle of Ages című rész az egyik olyan alkotás volt, amelyet GameBoy Color-ra szántak. A történet szerint Link megismerkedik egy Nayru nevű lánnyal, aki nem más, mint az idő Orákuluma. Eközben derült égből villámcsapásként megjelenik Veran, Nayru-t és annak ereját a maga céljaira fordítja. Veran 400 évet halad vissza az időbe, magával rántva Link-et is, ám főhősünk az Idő Lantjával épp hogy megtudja állítani. Az Oracle of Ages játékmenete a Zelda történelemben először nem a nehézségre, hanem inkább a logikai feladványokra fókuszál, és érdekességképpen meg kell említenünk: a Link to the Past-hez hasonlatosan Link itt is tud utazgatni két idősík között. Hogy ez miért fontos? Amit a múltban megváltoztat, az a jelenre is nagy hatást gyakorol…

Szintén 2001-ben, nem sokkal az előbbi rész érkezése után egy újabb Oracle cím tartotta a játékvilágot lázban, ám Ages helyett már Seasons virított a projekt címében. A szintén Gameboy Color-ra alkotott játék története hasonló az előzőleg taglalt alkotás menetéhez, ám van némi különbség. Link ezúttal egy Holodrum nevű földön tengeti mindennapjait, és egy csapat zenész, mulatság kellős-közepén találva magát felkéri egy lány táncolni, aki történetesen Din, az Évszakok Orákuluma. Ahogy az lenni szokott, egy gonosz ismét elrontja a szórakozást, és Din-t elrabolva megszerzi az erejét, mellyel nem csupán káoszt teremt Holodrum területein, hanem az évszakok is sűrűn, kiszámíthatatlanul változnak. A feladat egyértelmű, meg kell állítani a gonosz Onox-ot, és visszaállítani Holodrum rendjét. Fontos megjegyezni, hogy ha az Oracle of Ages végig-vitele után az ott kapott kódot beírjuk az Oracle of Seasons elején, akkor kapunk egy új játékot, amelyben Veran és Onox főnökét, Ganont kell lapátra tennünk.

A 2002-es év szintén két játékról volt híres, mely duóból először a The Legend of Zelda: The Wind Waker látott napvilágot, az elmúlt években megszokott GameCube-ra. A The Wind Waker emlékezetes megjelenést produkált emlékezetünkben, ugyanis a Nintendo soha egyik Zelda játékára nem költött ennyi kampánypénzt, és fáradtságot mint erre, ráadásul a sztori az Oracle of Seasons cselekménye után játszódik majd 100 évvel. Ganondorf visszatér, hogy egy újabb ördögi tervét vigye véghez, ezúttal azonban gondosan kitervel minden lépést, és a világtól elzárkózottan készül elfoglalni azt, semmitől sem zavartatva. Link barátunk ekkor ünnepli 12. születésnapját, ám ajándék helyett a húga elrablása jut számára, s mire észbe kap, nem csak a testvére, de az egész világ sorsa rajta múlik. A The Wind Waker című Zelda rész úgy vonult be, és él azóta is a köztudatban, mint a Zelda franchise valaha megjelent legtartalmasabb epizódja.

Az adott év (2002) másik játéka ennél kissé szolidabb háttért kapott, hiszen a már jól ismert Link to the Past-ot adták ki némileg új köntösben, megpakolva egy plusz dungeon-nal, ráadásul ehhez végig kell vinnünk a Four Swordsot , ami multiplayer szempontból úttörő az eddigi részek történelmében. Az sem elhanyagolható, hogy kizárólag több játékos mód létezik benne, tehát kampányt, single playert vagy efféle nyalánkságokat ne is kérjünk számon tőle.

Ennyi volt a móka mára, zárul Zelda móka tára…legközelebb a 2003-as, 2004-es évek Zeldájával foglalkozunk, majd az azt követő cikkben térünk rá napjaink megjelenéseire, egy kis jövőbelátással megfűszerezve. Jó szórakozást a Zelda játékokhoz!