Új irányba terelődött a Wii-re való fejlesztés: egyre nagyobb szerepet kap a családoknak szánt játékok, és a felnőtt réteget megcélzó projektek, s hogy a kettő között hol áll az Animal Crossing? Könnyű kitalálni…

Néha unalmamban elképzelem, hogy milyen módon történhetett az Animal Crossing átportolása DS-ről Wii-re, a Nintendo házán belül. Talán az Animal Crossing: City Folk kapott egy ötletet valamelyik fejlesztőtől, hogy mi lenne, ha a nagytestvéren is elfutna boldogan? Vagy csak a véletlen folytán történhetett meg? Ha ezekre nem is, de minden másra számíthattok a játékot taglaló cikken belül…

Mikor az eredeti játékot megláttam (nem a Wii-s verziót), szinte leesett az állam a játék természetességétől, és azoknak az egyszerű dolgoknak a megjelenítéséről, amellyel majd mindennap találkozik az ember: kertészkedés, horgászás, vásárlás, stb. a szomszédokkal együtt. A cél az volt, hogy a jelenlegi világból átkerülj egy olyanba, amely kikapcsol, és amelynek csak a fantáziád szab határt…most pedig kézhez kaptam a Wii-s verziót…lássuk hát az élményeket!

A játék elsődleges célja természetesen az, hogy létrehozd a számodra legkedvezőbb és szívednek tetsző farmot, amelyet meglátogatva barátaid is élvezhetnek. A Nintendo által készített játék elsősorban nem azoknak készült, akik ismerik a marokkonzolra készült verziót, teljesen új rétegeket céloz meg. Azokat, akik nem ismerik az elődöt, azokat akik szeretnének egy könnyed kikapcsolódást, valamint azoknak is, akik némi fantáziát szeretnének belecsempészni a maguk, vagy családjuk életébe.

A játék legelején, belecsöppenve a nagy kalandba sokan megszeppenhetnek, ám Tom Nook karakterével találkozva elirányít minket a saját kis környékünkön, kezdetleges feladatokat kisózva ránk, mint pl. csomagokat kézbesíteni, virágot locsolni, és hasonló bevezető tevékenységek teljesítését. Igen jó húzás volt ez a Nintendo részéről, hiszen a milliónyi, hirtelen ránk zúduló lehetőségtől elbódulva legalább útba irányítanak minket, és kis szeletet kapva a finom tortából rávezetnek a játék igazi ízeire. A boldog kötelességek elvégzése után természetesen szabadon engednek minket, s kedvünkre üthetjük el az időt a nekünk tetsző helyen, időben, és módon.

Az elején egy érdekes ötlettel indul a dolog, hiszen Tom Nook jelzáloghitelt vett fel a házunkra, amit neki személyesen kell törlesztenünk, szóval a munka jól megérdemelt ajándékát oda is kell neki adnunk, méghozzá a játék alapvető fizető eszközében, azaz a harangban. Harangot szerezhetsz szürettel, az útszéli fákból, halászatból, aratással, és a többi hétköznapi, de izgalmas munkával. Ennél a pontnál mutatkozik meg igazán az Animal Crossing online módozata, amelyben hasonló emberek küzdenek a fennmaradásért mint mi, s velük bármilyen módon kapcsolatba léphetünk! Nyilván ez barátok, ismerősök között nagyon mókás helyzeteket szülhet, vagy éppen komoly versengést – szituációtól függően.

Összegzésképpen azt hiszem nem mondok sokat vele, ha azt hangoztatom: a három Animal Crossing játékból sikerült megtalálnod azt a részt, amely a legnagyobb élményt, és legpofásabb megjelenést hozza mind közül. Ha döntésre kényszerülsz, egyszerű a válasz…akarsz saját farmot, saját házat, barátokat, és kalandos munkákat? A helyes válasz: Animal Crossing: Lets Go to the City.