1987 környékén az FTL kiadta a Dungeon Mastert, és akinek akkoriban volt Amigája vagy Atarija, azok valószínűleg jól szórakoztak vele. Egy évre rá kijött a Chaos Strikes Back, ami a DM folytatása volt, és egy kicsit(?) nehézre sikeredett (főleg használható térkép nélkül). Ezután jött a nagy csönd, és 1995-ben megjelent a Dungeon Master II(?) először PC-re, aztán Amigára is (Yeeeaaah!)(de csak A1200-HD, és sok-sok  memo, (alapon is elindul, de lassú). De legalább multitaskingol, ha nem  tudja becsukni a Workbenchet (Bal Amiga-N/M)). 

A történetnek semmi köze az eredeti DM-hez, csak annyi, hogy  a játék alaprendszerét megtartották. Az alaptörténetről annyit, hogy  adott egy nagy vár (Skullkeep a neve), abban adott egy nagy-nagy (kb. 6  emelet) gép (Zo-Link a becsületes neve), amit be kellene indítani.  Erre csak egy bátor kalandozó vállalkozik (Zed Torham a neve, és ő a  főhős), plusz társul hozzá három haver a tizennégyből, akik hűvösre  téve várják, hogy valaki kiszabadítsa őket. Ők a következők:
Sorszám/Név/Szintek(Harcos/Ninja/Pap/Varázsló)/Életerő/Stamina/Mana/Teherbírás  
0/Torham Zed /3/1/2/2/ 83/77/14/50  
1/Aliai Mon /1/1/1/1/ 65/75/12/46  
2/Uggo The Mad /3/2/0/1/ 88/65/10/54  
3/Seri Flamehair /0/0/4/1/ 88/65/10/54  
4/Tresa Vulpes /0/3/0/2/ 47/67/17/48  
5/Cletus /3/2/0/0/100/70/ 5/58  
6/Bane Blade Cleaver /4/0/0/0/ 91/80/ 3/50  
7/Equus /1/3/0/0/ 95/85/ 2/57  
8/Het Farvil /0/2/3/0/ 32/47/33/38  
9/Kol Del Tac /3/2/0/0/ 94/36/ 0/56 
10/Anders Light Wielder/0/2/0/3/ 28/47/36/37 
11/Cordain Dawnkeeper/2/0/3/1/ 57/68/22/38 
12/Graen Ozbor /0/1/2/3/ 35/47/40/38 
13/Odo Alu Kailo /2/0/3/0/ 60/55/24/54 
14/Jarod NightWielder /0/2/0/3/ 62/85/20/40 
15/Saros Shadow Follower/0/0/1/4/ 72/50/29/40 
Egy rövid magyarázat az adathalmazhoz:  
Sorszám: ennek szinte semmi jelentősége, a térképen könnyebb jelölni. 
Név: Név 
Szintek: Na igen. Ez az egyik legjobb dolog a DM rendszerében, ugyanis itt minden karakter harcos, pap, varázsló és ninja is egyszerre. A harcosok jellemzője a sok-sok HP (életerő pont) és a közelharci fegyverek használata (iszonyú erősek). A ninják dobó- és lőfegyverek használatában jók (ezek nem jók semmire), valamint kéziharcban (ez se sokra jó), úgyhogy ennek nincs semmi értelme. A papok gyógylötyiket készítenek és védővarázslataik vannak (lásd később). A varázslók a legbrutálisabbak a varázslataik miatt, úgyhogy ilyen téren mindenkit fel KELL fejleszteni a lehető legmagasabbra. A szinteknek nevük is van: 
1- Neophyte 
2- Novice 
3- Apprentice 
4- Journeyman 
5- Craftsman 
6- Artisan 
7- Adept 
8- Expert 
9- 14 – 1-6. Master (szép jelei vannak) és a 15. Minden kasztnál más.
Egy kezdő csapatnak érdemes felvenni Cletust, és hátulra Serit és Sarost(a négy színes figura mutatja a felállást, a kis kéz pedig az aktuális vezért). 
Varázslatok is vannak: A spellek néhány (2-4) rúnából állnak, ebből az első az erő, ami minél nagyobb (balról jobbra növekszik), annál erősebb a spell. A második az anyagi forma (tűz, víz, stb.), a többi pedig mindenféle egyéb kavarás a spellel. A leírásnál az erőt nem írom le, az szabadon választott (bár, ha gyenge a varázsló a magasabb szintű spell nem fog neki menni, ráadásul több mana). 
Varázslói(Wizard) spellek:
Támadó varázslatok:
Méregfelhő –3,1– Vicces, ha az ellenfél nem mozdul, rossz neki. 
Tűzlabda –4,4– A legjobb, iszonyú nagyot üt (ha 6-os erejű).
Méreglövedék –5,1– Nem sokszor használható, nincs értelme. 
Szelleműzés –5,2– Speciális ellenfelek ellen használható,de ellenük csak ez. 
Villám –3,3,5– Sok mana, gyenge, rossz. De: szép. 
Támadó Minion –6,2,1– Brutális, aranyos, róluk bővebben később.
Egyéb spellek:
Láthatatlanság –3,2,6– Értelmét nem látom, ezzel is lát minket mindenki. 
Gyorsítás –3,4,2– Nagyon, nagyon jó, sokszor szükség van rá. 
Ajtónyitás –6– Speciális használatán kívül nincs sok értelme. 
Mágikus Jel –1,2– Teremt egy 1,5kg-os idétlen tárgyat, talán térképezni jó? 
Varázsfáklya –4– Alapvető varázslat, a kezdők ezzel gyakoroljanak 
Fény –3,4,5– Túl sok mana, nincs értelme. 
Tolás –3,3,1– Ha a harcos gyenge, ez is segíthet. 
Húzás –3,3,2– Lásd eggyel feljebb.
Papi (Priest) spellek:
Gyógyitalok (pósönök):
Stamina növelés –1– Ha valaki túl fáradt, ez segít egy kicsit. 
Gyógylötyi –2– Health pontokat állít vissza. 
Pajzsital –1,5– Nincs sok értelme, a sebződést csökkenti. 
Wisdom –1,5,3– Időleges Wisdom táp. 
Vitality –1,5,4– ua. mint feljebb, csak Vitalatyvel. 
Strength –4,5,1– nem mondom meg, mi. 
Dexterity –3,5,2 … 
Mana –6,5,5– sok manáért keveset ad vissza. 
Ellenméreg –2,5– Erősebb méreg ellen (piros csík) erősebb ital kell.
Egész partyra ható aurák:
Fegyverpajzs –1,4  
Mágiapajzs –1,4,3– a nevében leírtaktól véd.
Tűzpajzs –4,5,4 / 
Erőnövelés –3,2,1  
Dexterity –3,2,2– ez meg azt növeli.
Vitality –3,2,4 / az aurák közül egyszerre csak egy lehet fenn.
Egyéb spellek:
Reflector –6,5,2– Gonosz spell, egy mezőre hat, amiről visszaverődnek a spellek. 
Őrző Minion –6,2,4– Mint a támadó, csak nem mozog. 
Hordozó Minion –6,2,2– Nem sikerült használni, csak a Minion mapben levőt. 
Sötétség –5,4,6– Próbáld ki…
A Minionokról: Ezek idétlen (?) kis lények csak repkednek erre-arra(ha támadóak), vagy lebegnek egy helyben, és amint találnak maguknak egy ellenfelet, azt meglövöldözik vicces villámokkal (kisebb probléma, hogy nem érdekli, ha mi útban vagyunk) amíg az ellen meg nem hal, vagy le nem „jár“ a Minion. Annál több lövést képes leadni, és annál több HP-je van, minél nagyobb erejű lett idézve.
Még egy pár érdekesség a szintekkel kapcsolatban: üres gyakorlással és sikertelen spellekkel is lehet pontot szerezni, sőt, ha valaki sebesül attól is léphet harcosi szintet (jó módszer a harcosi/ninja fejlesztésre: egy gyors fegyver (Rapier/Blue Steele) a kézbe, a kurzort úgy beállítani, hogy ne kelljen mozgatni a klikk után a csatához, ezután joystick be a mouse portba, és autofire… Egy sör után már szintet is lépett (és lehet, hogy belehalt az unalomba (ez komoly!))). (Ezért a tippért thx for Lay.)    
Egy pár érdekesség még a tárgyakkal kapcsolatban: egy rövid lista a fontosabbakról: (utána a hatjegyű szám az ára (ha fontos))
– Pénztárca: Megacool ötlet, így nem foglal sok helyet a pénz, ráadásul még „tömörít“ is: így nem olyan nehéz a pénz. Az ár Kék kő-Piros kő-Zöld kő-Arany-Ezüst-Réz értékben van megadva, a váltószám 1:4, tehát ha az ár pl. 013020, akkor az egy Piros, három Zöld kő, és még két ezüst. Eladásnál (a boltnál bal oldal) fix árat ad a tárgyért, és itt lehet a pénzt beváltatni: „adjuk el“ a pénztárcát. Vételnél viszont lehet alkudni több-kevesebb sikerrel, de kb. 10-15% lealkudható (Equus-sal még több (fajtabelinek jobban megy)). Még egy jó tanács: nem érdemes bántani sem a boltost, sem a teremőrt… 
– Páncélok, Ruhák: Az elől állóknak valami brutális nagy páncél (a csúcs a „terepszínű“ furcsa nevű páncél, amit majd a baltások után lehet venni) de a kezdő falu boltjában KELL két Fire Poleyn (020211)- ezek adnak +15kg teherbírást (apropó teherbírás: ha sárga a karakterablakban a súly felirat, akkor lassul a csapat), és amíg nincs meg a csúcs, addig érdemes a Mithril cuccokat megvenni, majd a hátsóknak odaadni, mert nagyon erősek (szem) és könnyűek. Még egy fontos dolog: a Tech cuccok rosszak, túl gyengék.  
– Fegyverek: Előre mind a két kézbe valami nagy gyilok, míg hátulra varázsbotok (Staffok). Kicsit bővebben: A nagy gyilok név a következőket takarja: Axe(Balta), Morning Star (Hajnalcsillag,  Láncos buzogány), Excsymyr (brutkó kard: a harmadik, legerősebb támadása egy dupla csapás), Vorax (a legjobb, csak kicsit nehéz, de megéri: a Berzerk támadással 250-300-at is tud ütni(ehhez képest a 6-os tűzgolyó „csak“ 180-200-at sebez)) Pajzsra nincs szükség, az egyetlen ami kell az a TechShield, ami a teleportálgatáshoz kell, de azt majd lehet találni. 
– Varázsbotok: Majdnem mind növel egy kis manát (5-40) a sima Staff még fényt is gyújt, később a legjobb az Emerald Orb (+30 Mana), A Numenstaff (+40 Mana), ez a legbrutálisabb „bot“ az egész játékban. 
– Térkép: Négy szint van: Az első vacak, a második már használható, a rajta levő gombok jelentése a következő (balról jobbra): Szörnyek, álfalak és varázslatok jelölése ki/be a negyedik leragasztja a térképet, csak forog a kép, nem mozog velünk. A harmadik, a Scout Map egy felderítő Miniont hív elő, ez mozgatható a térképen való klikkelgetéssel. A Minion Map a csúcs, ez a kereszt helye és köztünk tud tárgyakat cipelni, a megfelelő ikonok használatával (nem bonyolult).
– Egyebek: Minden tárgyat nézzünk meg, ha egy kék csík is van az infoablakban, akkor töltetes tárgy, bizonyos számú használat után tönkremegy, újratöltés nincs (egy kivétel azért van: a Numenstaff amit az üstjében (majd ott) fel lehet tölteni). Ezután rakjuk a tárgyat a legjobb harcosunk kezébe, ha fegyver, akkor általában egy kis (?) gyakorlás után megkapjuk a 3 különböző támadást(az Excsymyr duplája csak egy kb. 7.szintű harcos kezében jelenik meg), ha pedig egyéb tárgy, akkor a varázsló kezében a helye (a jelek megfejthetőek a varázslista alapján).
Néhány egyéb tipp: Ha egy tárgyat a fegyvertartó első helyére rakjuk vagy a bal alsó szütyőbe, akkor az a megfelelő kézbe vehető az üres kéznél megjelenő harmadik opcióval. Majdnem minden tárgyat amit már biztos nem használunk, érdemes eladni, a pénz könnyebb. Az asztalokat meg egyéb tárgyakat lehet tologatni is, egy klikk a tárgyra (ugye a legerősebb karakter a vezér?), utána a kurzort a megfelelő irányba húzni, majd újabb klikk. Nem minden lény ellenséges (igaz csak másfél kivétel van, a Rockiek és a farkasok félig). Az ellenséges Minionokon (zöld szemük van) kívül, akik végigüldöznek a fél világon minden lénynek  van egy meghatározott mozgástere, ezen a határon kívül egy lépéssel akár aludhatunk is, nem jönnek oda. 
Közelharcra egy-két tipp: Soha ne álljunk le adok-kapok harcra, az ellenfél  erősebb. Mindig érdemes egy lépés távolságot tartani, és ha közelebb lép megütni, majd gyorsan ellépni (de nem az egyik támadó Minionunk villámába). Ez sajnos csak akkor  működik, ha egy-négy elleni harc van, máskor érdemes futni.  Ezt jól begyakorolva szinte sebesülés nélkül lehet harcolni. Ja, még valami! Mentsünk sűrűn állást, lehetőleg kétszer egymás után ne ugyanarra a helyre.
Egyelőre ennyi jut eszembe, most jöjjön valami végigjátszásféle:
Válasszuk ki a leendő csapattagokat, majd vegyük fel őket úgy, hogy a középső kettő legyen a hátul álló kettő, és a bal oldaliak a bal, a többiek pedig a maradékon álljanak (Bal elől a zöld, mögötte a sárga, jobb elől a kék, és a maradék), így jobban lehet tájékozódni. Egy mentés és már mehetünk is fel. Fent szedjünk össze mindent amit találunk, majd csapjuk szét az asztalt (most még sokáig fog tartani), és szedjük fel a falikép mögötti cuccokat (csak 1 pénztárca kell, abban legyen minden pénz), majd fedezzük fel a szomszéd szobát. Itt a két fáklya között egy szép, véres oltár. Ide kell a hullákat hozni, ha nincs egy rendes kimentett állásunk, és meghalt valaki. A függönyt húzzuk el, ne lobogjon. A *Kulcsot rakjuk el jól, bár az egész játékra igaz, hogy egy kulcs csak egy zárba kell, úgyhogy benne lehet hagyni a zárban, csak nem mindig érdemes.
A kulccsal ajtót ki, majd a szemes tócsát szét. Nem valami nagy ellenfél, ha elfogynak (5-6 db van belőlük), nem lesz belőlük több. A kis területen mindent szedjünk össze, kell lennie egy kaszának (fegyver), egy jó kis Staffnak, egy Varázsjelnek, és egy csomó ágnak. Ebből az ágakra (Branches) nincs szükség. Ja, a kulacsot (ha van) érdemes a kútban feltölteni, majd egy kicsit kotorászni a kút alján. Ezután egy gyors vizit az összes boltban és a terep betanulása, a későbbi futáshoz (kelleni fog). Van két egybekötött bolt, a páncélos és a ruhás. A páncélossal közvetlenül szemben a fegyverbolt, és a fegyverestől kilépve rögtön jobbra a kocsma. (Ez a legjobb hely.) Ez lesz az általános telephely, az éppen nem használt tárgyakat itt érdemes lepakolni a sarokba. A boltosnál érdemes egy kis pénzt költeni Jicamára, ez egy magas tápértékű, olcsó répa. Egyelőre jó kaja lesz ez vagy az alma. Érdemes a hátsó karakterekről mindent eladni, és egy gyenge páncél (ami már valószínűleg van a csapaton) mellé venni valami jó kis fegyvert (talán telik egy kardra (Sword)). Ezután a torony felé indulva(látszik a háttéren) nyissuk ki a napos kaput, (itt maradhat a kulcs) és továbbmenve jönnek a kukacok. Érdemes nem megharaptatni magunkat velük, miután előjöttek már nem nagyon harapnak. Egy jó kis bunyó után szembe be a várba.
Oszlopok, tűzhelyek és egy ajtó. Az írás azt mondja, hogy a négy klánkulcs kell a bejutáshoz. Hát, akkor ki. De hát mégis csak kell lennie itt valaminek. Vissza. Jobbra a második bigyót kell elráncigálni, és mögötte a falban a kő mögött van egy gomb, érdemes megnyomni. Ezután vissza az ajtó előtti lyukakhoz, és jobb oldalt megvan az ajándék. Na, most már tényleg ki. Tovább balra ajtó, egyelőre nem fog kinyílni, úgyhogy jobbra. Néhány átjáró, sok bunyó (a Worm Round ehető, és pénzt is adnak érte) után egy vékony rész, egy almafával szemben (egyébként azok a fura bokrok is szétverhetőek, de nem mindig érdemes). Itt vannak a kis (?) kedvencek, a Rinók. Elég erős banda, de a fa mellé már nem lépnek be, és az átjáróba állva nem is csap bele a csapatba a villám (ha valahol igen, akkor Load Game). Ez lesz az elkövetkező néhány hét játszótere. Néhány rinó lecsapása után vissza a faluba, és sonkaeladás. 
A pénzből fegyver (megéri az Excsymyrre gyűjteni). A lépcsőn is érdemes lerohanni, és szemben a falból a zöld követ kiszedni (újratermelődik), a denevérekkel nem éri meg vesződni,  mérgeznek és gyorsak. A rinók egyébként újratermelődnek, kaját adnak, vizet lehet a faluból hozni, úgyhogy itt érdemes az egész  csapatot nagyon felfejleszteni, így könnyebb lesz később (a nagyon azt jelenti, hogy mindenki 3-4. szintű Master varázsló,  és az elsők ugyanennyire harcosok is. De a legjobb az, ha mindenki  mindenből Master). Később érdemes a rinóknál levő ködös részre  átjárni, a kis forgószelek ellen kell a szelleműző spell. A Mana Blossomért a kocsmáros sok pénzt ad, és ez is újratermelődik. Itt bent található az első klánkulcs, és a rinók előtti ajtó kulcsa is. A térkép tök jó, csak manát fogyaszt, és amíg be van kapcsolva, nem lehet harcolni és varázsolni. Miután mindenki teljesen csúcs, érdemes továbbindulni. Innentől már csak a nehezebb részeket írom le.
– A tolvajok szemetek, se a kezekben se a szütyőkben ne legyen semmilyen tárgy. Hál’ a programozó bácsiknak, mindig ugyanoda viszik a cuccot. 
– Balra farkasok, gyengék, de a mocsár zavaró lehet. Érdemes leesni is, a kövek mögött üveg terem (elég erős a csapat?). A második klánkulcs itt van. A csonttal játszhatunk is egy kicsit, dobjuk el messze, visszahozzák. 
– Itt lesz meg a TechShield, ezzel lehet teleportálni, az X amin állunk és a központi falu között, utána ide hoz vissza. 
– Baltás tolvajok, ne engedjük közel őket, erősek és lopni is szoktak. A támadó Minionok jók ellenük. Itt a 3. kulcsdarab (érdemes berakni a zárba), és mögöttük a 2. boltsor. 
– Ide érdemes kb. 10 kék kő értékű pénzzel jönni, nagy vásárlás lesz. A két elől állónak teljes terepruha (kivéve lábszárvédő, ami Fire Poleyn), a hátsókon teljes Mithril ruha és szabadon választott sisak (kivételesen sisakból használható a Tech), és az elsőknek két-két Vorax (jobb, mint az Excsymyr). 
– Itt érdemes még venni néhány (azt hiszem 2) Vacuum Fuse-t, és KELL legalább 3 Large Gear is. Egyelőre ezeket rakjuk le a kocsmában, majd a klánba való bemenetelkor vigyük magunkkal. 
– Temető. Cool hely, csak az egyik sírból kijövő szellem sokat bír. A Vorpal Blade sebzi a szellemeket is, de túl gyenge. 
– Faiskola. Az itt levő fák csúnyákat sebeznek, ráadásul a Minionok nem nagyon bántják őket, marad az erdőtűz. 
– Templom. A csapóajtókon GYORSan fussunk át, de nem árt a jobb oldalon a kikapcsolható fal mögül kiszedni a kulcsot. 
– Futkározó lyukak. Egy tipp: SOHA nem lépnek oda, ahol Minion van, nekünk meg van Scout Mapunk. Először irány jobbra. 
– Múmiák. Érdemes végigfutni, majd az ajtó mögül sorba kiirtani őket. A lepedő mögött érdekes dolgok vannak. 
– Másik ajtó (Lyukak 2). Bent asztal. Túloldalán kulcs. Sajnos itt tényleg fizetni kell a kulcsért (egy réz elég).
– Lyukak 3. Talán érdemes lenézni. Mazochisták el se mozduljanak egy helyről. Van itt egy titkosajtó is, meg egy teljes vacak páncélzat. Mégse érdemes leesni. 
– Ki innen, csontik. Támadó Minionok, csontik, forgószelek, a Best bolt az egész játékban. Az ajtót torlaszoljuk el, majd biznisz. Érdemes mindenkinek venni valami nyakláncot (a Mezmar jól mutat egy varázsló nyakában), jó kis botokat beszerezni, meg egy kis zsák üres üveget venni, (ezeket valamivel megtöltve újra el lehet adni (ha még valakinek nincs elég pénze)) valamint kell egy Kalan Gauntlet is, aminek semmi értelme, de olcsó. Na jó, mégse kell, adjuk el a baltásoknál levő boltban. A boltból ki balra újra a nagy körre jutunk, és most már irány a Skullkeep vár (érdemes kajatartalékot vinni).
– Három ajtó. Jobb oldalon kapcsolók, a balon három ajtó szemben egy szem. Két szélső kapcsolót megnyomni, be az első két ajtón. Erős gyorsítás, majd ki a két ajtón, gyorsan a középső gombot megnyomni, utána vágta vissza. Nekem nyolcadszorra sikerült. Utána már nyitva maradnak, és a kulcs is meglesz a kijárathoz. 
– Sok lyuk, szép kard. Minion map X ide, két-három szobával arrébb idehozatni a cuccot, utána megnézni mi történt. Így legalább tovább lehet menni. 
– Madzag, ajtó. Meghúzni, ajtó ki, sok-sok-sok támadó Minion be, pihenés, ugyanez még egyszer, utána takarítás, Numenstaff (lásd nagyon fent)+ töltőüst. 
– Körterem, ajtó. Minionnal cucc a kapcsolóra, kinyíló ajtón át. 
– Szemek. Mentés után folyosón be, állás visszatöltése, álfalakon át szemeket szétszedni, folyosón végig. 
– Ajtósor fogaskerekekkel. Ide kell a Large Gear, és egy nagy adag mázli, hogy elég gyorsak legyünk. 
– Nagy gép 2. szint. Sok cuccok, Minionok, teleport. Kulcs falba, kapcsoló be, lyukon le. Placcs (ja, a Minion-kapukat ajtónyitással időlegesen be lehet csukni).
– Placcs, méreg. A nagy hapsi kemény, nehéz megölni, utána kulcs. Felfedezés, teleport, Rockie-k. Minionok szét, Őrző Minionokkal tele a lépcső környékét, kazánt a Rockie-k fűtik. Létrán fel. 
– Tovább, kapcsoló lyukkal. A minion a Scout Mapbó elkapja a lövedékeket, ha jókor ér oda, a lyuk kikapcsolva marad. 
– Íjász kígyók, repülő láda és egyéb érdekes dolgok. A Master Key- re még szükség lesz, a ládát le kell lőni (tűzgolyó). 
– Folyosó kapcsolókkal. Mindegyiket párszor meghúzva felső állásba kapcsolni őket, erre kinyílik az ajtó. Ha még ég a tűz, a pumpákat be. 
– Lyukak sokadszor. Nem okozhat problémát. 
– Reflector Practice. A középső kar kilő egy tűzlabdát (scout map), oda kell juttatni valahogy egyet. (a reflectorok arra tükrözik a lövedéket, ahogy állnak) 
– Teleport Kockák 
2: A Bosszú. A reflectorokkal zárjuk be a teleportokat, majd fedezzük fel a szint maradék részét. Az egyik ajtót a „Tűzkulcs“ nyitja. 
– Lyukak 97: középen a kapcsoló. A scout map Minionja megállítja a repülő tárgyakat. – Fel, Balra jelzés, mindennek működnie kell. Ha valami áll, menjünk oda, és indítsuk be (Rockie-k, Kazán kereke, Vízpumpák, Tűzcsatorna). Minden OK? 
– Villámok. Sokat ütnek GYORSan futás át köztük. A két kulcs közül az egyik mindig legyen a helyén. 
– Onyx kulcs, ajtó. Létrát leengedni, Vissza a Skull Key-ért. 
– Vissza a Reflector- Szobába, innen a teleportnál fel. 
– Tárolószoba. A tűzgolyó is szétszedi az asztalt. A Reflectorokat úgy kell beállítani, hogy a barna rácsokon legyenek, és a kristály felé tükrözzenek. 
– A nagy Bumm. Ha akarod a létrán fel, de nincs sok értelme. Minden kapcsolót be, nem érdemes a tűz útjába állni. A kristály majd’ szétreped, és a folyosón kinyit egy kaput. Mentés és itt be. 
– Odaát. Kék padló, ellenséges Minionok, egy hosszú futás után pedig: 
– A NAGY Ő. Minionokat idéz, reflectorozik, lökdösődik. Nem ajánlatos leesni. Sok szerencsét hozzá…  
by GMD 
Arcos harcosok, esetleg pap portrék?
Ha nem vagy megelégedve karaktereid ábrázatával, könnyen átalakíthatod őket, vagy akár saját portréidat is ráhúzhatod varázslód nyakára.
A recept a következő:
1.) végy egy IFF képpel manipulálni képes rajzolóprogramot.
2.) helyezd bele a felinstallált DM2-ből az example_palette.iff file-t.
3.) vigyázzunk, a színeket el ne keverjük.
4.) a példa portréval megegyező méretű részbe ízlés szerint adagoljunk arcvonásokat.
5.) a pontosan kivágott portrét brush-ként helyezzük el a DM2 fiókban hűvös, fénytől védett helyre.
6.) a művet címkézzük fel a karakter nevének kezdetével (az első szóközig, ha van benne), és .IFF végződéssel.
A többi magától megy. A DM2 erjesztése (indítása) után az általunk készített pofák fognak a kép tetején díszelegni.