Az Everquest név bizonyára ismerős sok  játékos számára, hiszen az egyik legnépszerűbb, kimondottan interneten játszható RPG. A Sony 1998-ban, az Ultima Online sikereit látva döntött úgy, hogy egy forradalmi grafikával és technológiával felvértezett MMORPG-t készít, ahol szerverenként akár 1000 ember is tevékenykedhet. A játék annyira eltalált volt, hogy megjelenése után „ipari szabvánnyá” vált, és az új online játékok sokat merítettek belőle. Sikere mind a mai napig töretlen, az eltelt évek során a fejlesztése nem állt le, módosítások és kiegészítők sora jelent meg hozzá. Aztán a Sony úgy gondolta, érdemes lenne a sikert máshol is kiaknázni, és azoknak is csepegtetni egy kicsit az Everquest esszenciájából, akik nem lógnak egész nap a neten.

A Lords of Everquest nem más, mint a névadó MMORPG RTS-be oltott verziója. A következő oldalakon néhány – remélhetőleg hasznos – tippet és trükköt igyekeztem összegyűjteni azok számára, akik úgy döntöttek, hogy ezzel a játékkal múlatják az időt.

Kezelési tippek

A LOEQ kezelése alapvetően nem különbözik az RTS-szabványtól. Van azonban néhány sajátossága (némely esetben ez a hibákat jelent, finom megfogalmazásban), amivel számolnunk kell.

1. Mivel nincs pause (valami oknál fogva csak cheattel lehet megállítani a játékot), még az egyjátékos kampány során sem, érdemes a sebességet főleg az ismerkedés során visszavenni. Mivel a harcok elég kuszák, csak így van esélyünk a mikromenedzsmentre, ami létfontosságú a győzelemhez. Skirmish-meccseknél a sebességet csak a főmenüben állíthatjuk át, játék közben már nem.

2. Lényeink alapvetően agresszívek, és a világ végére is követik az ellent, ha egyszer megpillantották. Emiatt elég nehéz az egységeinket egy csapatban tartani, ami viszont létfontosságú a hatékony harchoz. Ugyan van lehetőség a harci szellem módosítására (Defend – maradjon a környéken; Stand Firm – ne mozduljon el a helyéről), de ez automatikusan törlődik, ha bármikor közvetlenül mozgatjuk egységünket. Nagyon figyeljünk erre oda, mert egyébként csúnya káromkodás a vége, amikor emiatt elveszítünk egy jól felfejlesztett harcost.

3. Mivel a lények egymáson nem tudnak átmászni, kisebb tömegben is komoly kavarodást okoz egy mozgási parancs kiadása. Ezért ha csapatainkat mozgatjuk, azt lehetőleg csak kisebb csoportokban (10-12 egység) és rövid szakaszokban tegyük. Ha nagyobb seregre van szükségünk, inkább képezzünk 2-3 csoportot, és külön vessük be őket, több irányból a harcba. Így jobb eredményeket érünk el, mert egységeink nem akadályozzák egymást.

4. Amikor egy csoportot létrehozunk (ctrl+számok), akkor mindig lesz egy vezér – általában ez a lordunk, lovagunk vagy a csapat legerősebb tagja. A csoportot kiválasztva csak a vezér speciális képességeit és tárgyait látjuk kapásból a kezelőpanelen. A vezér megváltoztatható, ha az egységlistán az ő képére kattintunk, majd újból megnyomjuk a crtl+szám billentyűket.
 
5. Ha egy csapatba szervezünk egységeket, akkor azok automatikusan formációba is kerülnek. Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy négysoros (soronként 3 egység) négyzetbe rendeződnek mozgatás után. A gép automatikusan általában jól rendezi az egységeket (előre a harcosok, hátra a varázslók), de ha változtatni szeretnénk a sorrenden, akkor harcosainkat a kis képeik drag and drop mozgatásával szabadon cserélgethetjük. A véglegesítéshez ismét nyomjunk egy ctrl+szám kombinációt.

6. A formációk mindig a mozgatás irányába néznek. Erre figyeljünk, mert varázslóinkat pillanatok alatt lemészárolják, ha hátulról jön egy támadás.

7. Egyszerre maximum csak 12 egységet jelölhetünk ki. Erre nagyon kell figyelni akkor, amikor például egy nagy csatából szeretnénk kivonni harcosainkat, mert csak ennyit jelölődik ki akkor is, ha a teljes képernyőt „bekerítjük” az egérrel.

A gazdasági részről

Mint minden RTS-ben, ebben a játékban is szükség van pénzre épületeink legyártásához és egységeink kiképzéséhez. Szerencsére nem sok dologgal kell küszködnünk, ugyanis minden faj ugyanazt a pénzforrást, vagyis a platinabányákat használja. Munkásaink innen hordják a központi épületbe vagy a raktárba (ha az közelebb van) a pénzt. A kitermelésnél dolgozóink hajlamosak egymást akadályozni a közlekedésben, ezért egy teljesen nyílt terepen lévő bányához maximum hat, a kevésbé megközelíthető helyeken találhatóakhoz pedig legfeljebb négy munkást rendeljünk. Ezt figyelembe véve maximáljuk a dolgozók számát, ugyanis a pénz nagyon fogy, így a győzelem kulcsa az, hogy milyen ütemben jutunk utánpótláshoz. Az akciók kezdetén egyébként érdemes felkutatni a közelben lévő bányákat, és amint lehet bebiztosítani azokat…
Építkezni (más RTS-ektől eltérően ehhez nem kell külön egység) egyébként csak a központi épület körül tudunk. Két kivétel van ez alól:

– a platinaraktár, amit elvben bárhová tehetünk, hiszen ezek pont arra szolgálnak, hogy a távoli bányák mellé lerakva gyorsítsák a pénz begyűjtését.
– Őrtornyok. Ezekből csak háromféle van (fajonként egy-egy). Az őrtornyok egyébként detektálják a láthatatlan egységeket (pl. Infiltrator) és jó tudni, hogy csak a Brotherhood Spell Towere tud légi célpontokra is lőni. Az Elddar őrtorony sebzése pedig viszonylag alacsony, de cserébe minden hatótávolságukban lévő egység támadási és mozgási sebességét csökkenti.

Szerepjáték beütések

Bár a LOEQ-nak sok gyerekbetegsége van, az RPG-jellege valamennyire képes ezt ellensúlyozni. A játékban minden egység – beleértve a legutolsó töltelék harcost is – folyamatosan kapja a tapasztalati pontokat ha harcol, és amint kellő mennyiséget összegyűjt belőle, akkor szintet lép. Maximum a 20. szintig juthatunk el. A szintlépés a legtöbb esetben csak az életerő növekedésével jár, de 5 szintenként (tehát a 6, 11, 16. szinten) a sebzés (varázslatok esetén a hatóerő) is emelkedik 50%-al. A lordok esetében a sebzésmódosuláson kívül egy új varázslattal is gazdagodik a repertoár, és a lord aurája is erősebb hatást gyakorol a körülötte lévőkre. A lordunk szintje még egy előnnyel jár: a frissen kiképzett egységek szintje egyből a lord szintjének fele lesz.
Bármely egységet, amely elérte a 6. szintet, lovaggá léptethetünk elő. A lovagok kapnak osztályuknak megfelelően egy új varázslatot, sebzésük és életerejük még jobban növekszik, és a lordhoz hasonlóan egy aurát is kapnak, amely javítja a környékén lévő saját és rontja az ellenséges egységek harcértékeit. Mind a lord, mind a lovagok elpusztíthatatlanok – ha meghalnak, akkor testük nem tűnik el, és egy recruiter egységgel (lásd lentebb) megközelítve feltámaszthatóak. A büntetés mindössze némi tapasztalati pont levonás.
A szintrendszer mellett a tárgyhasználat is megtalálható a játékban. Ez is minden egység esetében lehetséges, egy katonánknál maximum négy tárgy lehet. Ezeket a varázscuccokat semleges lények legyőzésekor vagy a térképeken elszórt ládákból kapjuk meg. Sokféle tárgy van, kezdve a különféle tulajdonságokat nyújtó amulettektől a varázslatokat tartalmazó tekercseken át, egészen a több töltettel rendelkező varázstárgyakig. Némelyik eszközzel akár magas szintű szörnyeket is megidézhetünk a csapatba. A tárgyakat bárki használhatja, megkötés nincsen.

Harcrendszer

A LOEQ harcrendszere könnyen megtanulható, de ettől függetlenül szórakoztató és sok variációra ad lehetőséget. Minden egységnek van életereje, ezen kívül százalékos ellenállása a hatféle lehetséges támadási formával szemben. Az alábbi fajtákkal találkozhatunk: piercing – szúró, slashing – vágó, crushing – ütő, magic – mágikus, elemental – őselemi (pl. tűz), poison – méreg. Minden egységnél megnézhetjük játék közben, hogy milyen védekezési értékei vannak, plusz azt is láthatjuk, milyen típusú és erősségű támadással rendelkezik.
Hogy ne legyen ilyen egyszerű, találkozhatunk földi, illetve repülő lényekkel is. Földi lényekre általában mindenki tud támadni, a levegőben lévőekre viszont többnyire csak a távolsági támadásokkal rendelkezők – az egység támadási fajtájára kattintva menet közben is megnézhetjük, hogy tud e repülő lényre támadni vagy sem.

Egységek

Mielőtt belemennénk a fajok egységeinek áttekintésébe, emlékezzünk meg a nem harci lényekről. Minden oldalon két ilyen van, amelyeket a központi épületben képezhetünk ki. Az első a bányász (Clockwork spider, Dwarwen strip miner, Bixie harvester) – feladatát azt hiszem, nem kell részletezni. A másik az elhullott hősök és lovagok feltámasztására szolgáló recruiter. Ő is fegyvertelen, de van egy további speciális képessége – ha kifejlesztjük a Diplomacy-tudományt a központi épületben, akkor onnantól kezdve képes elfoglalni az ellenséges épületeket, melyek ezután úgy viselkednek, mint ha mi építettük volna. Így akár bármely három faj egységei rendelkezésünkre állhatnak egy játékban, ami elég brutális előnyt jelent. A recruiterek csak egyszer használhatóak, azután eltűnnek, és újat kell kiképeznünk.

Shadowrealm egységek

Hammerskull grunt
A sötét oldal alap közkatonája. Közelharcban jó, de a légi egységekkel szemben tehetetlen. Nagy tömegben érdemes bevetni illetve a játék elején egy-két ilyennel egész jól lehet a lordot fejleszteni. Speciális képességével egy jó nagyot sebez az ellenfélen. Lovagként képes az ellenség figyelmét magára irányítani (Taunt) – maximum bajban lévő gyengébb egységek (pl. varázslók) megsegítésére lenne jó. Közelharci sebzése viszont ilyenkor már nagyon figyelemreméltó, majdnem 200, fejlesztések nélkül…

Brother of night
Bár védettsége közel azonos és sebzése nagyobb, mint a grunté, életereje ahhoz képest kevés, így harcokban kevésbé jeleskedik. Lovaggá előléptetve ha bajban van, tetszhalottá válva megmenekülhet.

Trickster
Kevés életereje miatt közelharcban nem valami használható, viszont láthatatlansága és lerakható csapdája miatt (egyszerre csak egy lehet aktív) érdemes egy-kettőt kreálni belőle, és kommandózgatni egy kicsit.

Sacrifical healer
Létfontosságú egység, ő képes felgyógyítani sérült harcosainkat. Közelharcban ront rá az ellenfelekre, de mivel nem túl erős, könnyen elhullhat. Ezért inkább maradjon hátul – gyógyítóként sokkal többet használ, mint harcosként. Lovagként varázslatával közel 20%-al növeli egy nagyon rövid időtartamra a környezetében lévő összes egység fizikai támadásokkal szembeni védelmét.

Defiler
Méregtámadása földi és légi célpontok ellen is hatásos. Közelharcban hamar megfekszik, emiatt tartsuk a hátsó vonalakban. Ha netán előléptetjük, akkor „háziállatként” egy csontvázharcost idézhet meg magának.

Mogri
Közelharci ostromegység – bár sebzése élőlények ellen kisebb, mint a Grunté, épületek ellen komoly bónuszt kap, ráadásul magas varázslatelleni védelme miatt például a Brotherhood védelmi tornya (spell tower) alig sebez rajta valamit. Ha bázist ostromlunk, feltétlenül legyen velünk három-négy Mogri …ha lovaggá ütjük, akkor speciális képességével a körülötte lévők rombolási képességét is feljavítja.

Goblin blitzer
Jó gyors repülő egység, ideális felderítésre és az őrizetlenül hagyott bányáknál dolgozók öldösésére – az AI is szeret vele rajtaütéseket szervezni. Életereje nincs túl sok, ezért a védelmi tornyok vagy a varázslók hamar leszedik az égről.

Venom spitter
Hogy miért pont a lufigyárban lehet képezni, az rejtély, mivel ő a sötét oldal lovagja. Életereje egész jó, fizikai védelme is megfelelő, és bár lassan mozog (ha gyógyítókkal van egy csapatban, akkor azok rendszeresen elé rohannak), távolsági méregtámadása légi célpontok ellen is hatásos. Lovagként kapott Harm Touch-képességével mágikusan sebez egy célpontot.

Summoner
Fizikai állóképessége és védelme semmi, ráadásul ahhoz képest, hogy varázsló, meglepő hogy a varázslat ellenállása is 0. A Malaise-képessége nem nagy szám, pusztán az ellenfele varázs- és méregellenállását csökkenti le némiképp. Mivel az AI szereti közelharcban támadni a varázslóinkat, nagyon kell rá vigyázni – igazság szerint emiatt nem is nagyon használható. Ha lovaggá ütjük, akkor egy tűzelementált tud megidézni, amely kellemes támadóértékkel rendelkezik, de közelharci ellenállása szintén 0.

Frostbringer
Mágiaellenállása miatt életképesebb, mint a Summoner, de hozzá hasonlóan nem valami nagy szám. Mindenesetre, ha nagyon akarunk varázslókat használni, akkor inkább válasszuk őt, mert másodlagos varázslata valamivel hasznosabb. Lovagként azonban a Summoner picivel jobb, mert a Frostbringer evacuate-varázslata csak menekülésre jó.

The wretched
Figyelemre méltó ütőgép ez a troll harcos. Kellemes harcértékei mellett alapból képes az ellenfél életerejéből gyógyítani magát, fejlesztéseivel pedig minden támadásával extra életerőt szívhat el. Még egy magasabb szintű kerran lovast is elintéz, hátasával együtt… Lovagként kap egy támadó varázslatot is, hogy ezzel egészítse ki 150-es fizikai sebzését (ez valamennyivel kisebb, mint a többi lovaggá előléptetett harcos egységé).

T’Xol Mogri
A Mogri repülő változata – sajnos varázslatok és fizikai támadások elleni védelem nélkül. Bár lassabb is földi megfelelőjénél, ezt ellensúlyozza teleportáló képessége, amelynek segítségével a látótérben lévő ellenséges épületek fölé ugorhat egy szempillantás alatt. Nagy tömegben komoly meglepetést lehet vele okozni az ellenfél hátországában. Előléptetve a Mogrival azonos jellegű képességet kap.

Dawn of brotherhood egységek
Megjegyzés: a testvériségnek nincs légi egysége, viszont cserébe gyalogosai erősebbek a másik két fajénál.

Highland axeman
Ütőgép, jó páncélozással. Bár sebzése kicsit alacsonyabb, mint a Shadowrealm Grunté, spéci képessége, hogy egy ideig sebzését nem csökkenti a páncélzat. Előléptetve a Taunt-képességet kapja, meg 200 feletti sebzést.

Glamour caster
Varázsló, gyenge fizikai állóképességgel. Kezdetben szükség van rá (vagy a másik varázslóra), ugyanis képes repülő célpontokra is lőni. Enthrall varázslatával megbénítja az ellenséges egységeket, melyek sem mozogni, sem támadni nem lesznek képesek. Előléptetve Gift of pure thought-varázslata növeli a környezetében lévő egységek mana-regenerációjának sebességét.

Elemental master
A Brotherhood másik varázslója. Sebzése jóval nagyobb, így légvédelemre alkalmasabb, Supernova-varázslata ugyan nem sebez nagyot, de egyszerre több célpontra is hat. Mivel ráadásul képes megidézni egy repülő szemet is – ami egész jó felderítő -, összességében erősebb, mint a Glamour caster, ezért inkább használjuk őt. Lovagként a nem túl hasznos Evacuate-varázslatot kapja, ezért nem érdemes előléptetni.

Spirit talker
Ez a barbár sámán bár harcban átlagos, Talisman of tnarg-varázslata egészen jó, ugyanis ideiglenesen megnövel a célpontok maximális életerejét. Méregellenállása miatt hasznos egyes Shadowrealm egységek ellen is. Lovagi varázslata a szövetséges egységek mozgási sebességét és sebzését növeli.

Infiltrator
A Trickster tükörképe, harcban nem túl jó, de láthatatlansága és Lava trap-aknája hasznossá teszi. Előléptetve gyorsabb támadást lehetővé tevő képességet kap (Blinding speed).
 
Blackblade
Könnyű páncélozású, de impresszív sebzésű egység, különösen ha Backstab-képességét használja (ennek gyakorisága fejlesztéseivel növelhető). Lovagként ő is a Blinding speedet kapja.

Templar
A Brotherhood gyógyítója. A Shadowrealm healeréhez hasonlóan nélkülözhetetlen (egy csapatban legyen legalább 3-4 belőle), de tartsuk a hátsó sorokban. Fejlesztéseit amint lehet, vásároljuk meg, mert még jobban gyógyít tőle ráadásul a nem fizikai támadások ellen is szinte teljesen védett lesz.

Brother of light
Szerzetes, mely gyengébb védettségű az alap harcosnál, viszont képes magát gyógyítani és sebzése is nagyobb. Lovagként a menekülésre használandó tetszhalál képességet kapja.

Kerran Cavalry
Igen kellemes lovas egység. Jó harci statisztikái (sebzését fejlesztései tovább javítják) és gyorsasága mellett Kick-képességével – melyet elég sűrűn tud alkalmazni – megbénítja a célpontot, így még erősebb szörnyek ellen is van közelharcban esélye. Összességében nézve talán még a Temple knightnál is jobb. Lovagi Taunt-képessége nem sokat ér.

Mahout
Harci elefánt, sok életerővel. Bár lassú, ezt ellensúlyozza, hogy távolsági támadással rendelkezik. A Trampling-fejlesztés közelharcban is félelmetessé teszi, ugyanis a támadó is automatikusan veszít életerejéből, ha a Mahoutot üti.

Flame caster
Területre ható sebzése ugyan nem nagy (még épületek ellen sem, pedig arra bónuszt is kap), de cserébe irdatlan nagy hatótávolsággal rendelkezik. Emiatt rizikó nélkül bonthatja az ellenséges védelmi épületeket is. Rain of fire-bónusza – egyszerre 3 földi célpontot támad – igen hatásos, különösen nagy csapat ellen. Fejlesztései – a ballisztával együtt – tűzgyorsaságát javítják. Előléptetve a Wave of demolition-varázslatot kapja (a balliszta is), amely növeli környezetében lévő épületek elleni bónuszát.

Ballistae
A másik ostromegység, a Flame casterhez hasonlóan nagy hatótávolsággal és nagyobb sebzéssel. Épületek ellen picit hatékonyabb, és képes légi célpontokat is támadni továbbá alapból javítja is magát a Tinkerers touch-képességgel. Tömegben támadó harcosok ellen a Flame caster jobb.

Temple knight
Nehézpáncélos lovag, amely közelharcban nagyon jó védettséggel rendelkezik, ez ellensúlyozza a Kerran cavalryhoz képest gyengébb sebzését. Extra képessége a Spirit talkerhez hasonlóan ideiglenesen kismértékben növeli egy szövetséges katona életerejét. Lovaggá ütve (mintha nem lenne már az :- ) gyógyító képességet kap.

Elddar Alliance egységek
Megjegyzés: a szövetségnek nincs igazi gyógyítója, cserébe legtöbb egységének a regenerációs képességet felgyorsító fejlesztései is vannak.

Deadshot archer
A szövetség kezdő egysége távolsági támadása miatt a legerősebb a három faj induló lényei közül. Már kezdettől fogva képes repülő lényekre lőni (nincs szükség tehát a gyengébb varázslókra, mint a másik két fajnál), Camouflage-képessége pedig ideiglenes láthatatlanságot biztosít, mely azonnal megszűnik, ha az íjász támad. Kezdő piercing típusú sebzéséhez a fejlesztései további elemental bónuszt is adnak.

Greensong bard
A dalnok legfőbb erőssége, hogy zenéjével képes bármilyen egységet rövid időre (5-6 másodperc) saját oldalára állítani, annak szintjétől gyakorlatilag függetlenül. Harcban elég gyenge, még lovagként is, mert ott is csak egy a saját egységek mozgási sebességét gyorsító varázslatot kap.

Gaz warrior
A békaharcos igen jó páncélozással és sebzéssel rendelkezik, ráadásul speciális képességként egyidejűleg több célpontot is tud ütni – ha nagy tömegben ugrál felénk, akkor „gáz” van. Lovagként sebzése kapásból 200 fölé megy, plusz kapja a Tauntot.

Gate master
Az Archer miatt nem valami hasznos varázsló, a szokásos kevés hp-vel és elemental támadással. Varázslata már kezdetben is 20%-al emeli egy célpont összes fizikai támadás elleni védelmét, lovagként pedig egy nem túl erős tűzelementált tud megidézni.

Mud elemental
Bár Granit crush támadása gyengébb gyalogos lények ellen is hatásos, ez a sárszörny főként épületek ellen hatékony. Szúrófegyverek ellen majdhogynem teljesen védett.

Burglar of tohl
A másik két faj tolvajaihoz hasonlóan ő is képes láthatatlanná válni, és csapdát is le tud rakni. Az ő csapdája nem sebez, csak rövid időre mozgásképtelenné teszi a közelében lévő lényeket. Lovagi képessége a támadásainak sebességét növeli.

Swarmcaller
Egzotikus kinézetű repülő ostromszerkezet. Villámtámadása inkább csak látványos mintsem erős, bár nagyon sok célpontra hat. Fejlesztéseivel páncélzata egész jól megnövelhető. A többi ostromegységhez hasonlóan a Wave of demolition-képességet kapja, ha előléptetjük. Nagy tömegben támadó alacsonyabb szintű gyalogsággal szemben hatékony, de a varázslók pillanatok alatt lerobbantják az égről.

Wolfrider
Átlagos képességű harcos, mely maximum gyorsaságával emelkedik ki a többi egység közül. Speciális képessége nem nagy szám – mindössze megbénít kis időre egyetlen célpontot. Fejlesztése növeli sebzését, lovagként pedig nagyobb látótávolság a jutalma.

Thorny druid
Közelharcban gyenge (fizikai páncélzata nincsen), és Legacy of spikes-varázslata sem valami hatékony – egyetlen szövetséges egységet vértez fel egy mágikus pajzzsal, amely sebzi a körülötte lévő ellenségeket. Lovagi varázslatával a környékén lévő összes ellenség mozgását megbénítja – támadni azért még tudnak. Fejlesztései növelik regenerációs képességét.

Treant
Brutális méretű „ostromgépek”, melyek hatalmas köveket hajigálnak képernyőnyi távolságra. Bár lassúak, teleport képességükkel könnyen kikerülnek a vészhelyzetekből. Lovagként a Wave of demolition-varázst kapja.

Beguiler
Varázsló (igen, ő is gyenge 🙂 ), mágikus támadással. Egy szövetséges egység támadásait képes felgyorsítani, előléptetés után pedig a közelében lévők manája regenerálódik gyorsabban.

Forest avatar
Jó páncélozású lovag, kismértékben képes gyógyítani az összes körülötte lévő egységet egyszerre, előléptetése után pedig még komolyabb gyógyító varázslatot kap. Ez sajnos lassan töltődik újra, ezért nem ér fel a többi faj gyógyítójával.

Drake rider
Légi egység közelharci támadással és távolsági méregvarázslattal, és viszonylag kevés HP-vel. Lovagként a Taunt-képességet kapja.

A marketing ismét működik!

Bár a játék nem rossz, de elmarad az olyan, RTS-standardnak tekinthető játékoktól mint a Warcraft3 vagy az Age of Mythology. A Sony szerencséjére azonban a játék neve miatt valószínűleg sokan meg fogják venni a programot, főleg az Everquesttel ténylegesen játszók, hiszen számukra a játékban szereplő lények többet jelentenek holmi statisztikáknál. A LOEQ összes egysége ugyanis az online játékban is megtalálható, sőt nagy részük játszható is. Ráadásul a reklámszakemberek csomagolnak  egyhónapos ingyen játékot is az új Everquestben, ezzel is kívánatosabbá téve az egyébként középkategóriás programot. Hiába na, a világunk már ilyen…

Agyatlan rusholás a neten

A játék dizájnhibája miatt (nehéz a felderítés) a netes játékok során többnyire a primitív rush-taktika dönti el a küzdelmeket. Erre legjobban az Elddar Alliance felel meg, mivel alap egysége a többihez képest igen erős, és ha sikerül az elején 10-12-t legyártani, akkor az ellenfél kemény küzdelmek elé néz. Persze ennek is megvan az ellenszere, de ahhoz tudni kell, hogy egy ilyen rushra készül a szemben álló fél, ami hatékony felderítés híján csak a hatodik érzékkel lehetséges. Ez pont a lényegét öli meg a játéknak, ugyanis a rövid partyk során nincs lehetőség a karakterfejlesztésre.