Nem haladhatunk el szótlanul a hordozható-konzol ipar egyik meghatározó
alakja mellett, amelynek számtalan változata van. Összehasonlító
cikksorozatunk második részét olvashatjátok, ezúttal a Nintendo DS Lite-ot kapjuk elő. 

Az előző rész folyamán megismerkedhettünk magával az alfával, a bétával, és az omegával egy műanyagban: egyszóval a Nintendo DS alapgéppel. Ezúttal tovább megyünk, és a 2 évvel később megjelent első verziót vetjük össze vele!

Bizony, nagy napra virradt 2006. Március másodikán a világ, hiszen ekkor debütált a Nintendo DS Lite. De miben is különbözik ez az originál Nintendo DS-től? Nézzük hát a szembetűnő és első látásra rejtett különbségeket is.

Az első és legszembetűnőbb dolog maga a marokkonzol neve: DS Lite. Nem véletlenül kapta ezt a projektcímet, ugyanis a Lite jelentése megújított, jobb, amely utal magára a konzol méreteire, tulajdonságára, megjelenési idejére.

Ami még ennél is fontosabb és szembetűnőbb különbség az, hogy a DS Lite 30 százalékkal kisebb és vékonyabb, mint az alap DS. Míg utóbbi 14,62 cm széles, 8,32 cm hosszú, és 2,82 cm magas, addig a Nintendo DS Lite értékei jóval kisebbek: 13,3 cm x 7,49 cm x 2,15 cm.

Egyértelműen, ha a magasság, hosszúság, és szélességi értékek csökkennek, akkor az eltűnt anyag levonódik a kézi-konzol súlyából is: ennek fejében 275 gramm helyett a DS Lite ár 218 grammal húzza csak lefelé nadrágunk zsebét.

A képernyő mérete, megjelenése, színárnyalata fikarcnyit sem változott, és az érintőképernyő is maradt ugyanabban a funkciójában, mint alap esetben. Szintén támogatja a DS, és a Game Boy Advance játékokat, szintén alaptartozéka a hangfelismerő mikrofon, a stílus, és a WIFI körülményei is azonosak maradtak.

Mégsem elégedünk meg magunkban ennyivel…végigtekintünk rajta egyszer-kétszer… mi változott? Segítek: megváltozott a színezése, sokkal változatosabb árnyalatokban kapható, és a double rétegnek köszönhetően fényesebb a felülete is. Külső szemlélő változást láthat a gombokon, ez is helyén való. A DS Lite-on már oldalt van a bekapcsoló gomb, és megtoldották egy Adance bemenettel is. A stylus rezidenciája átkerült oldalra, és nem felül helyezkedik el, mint az alap DS-en. Fontos, és meghatározó pozitív fejlődés az is, hogy a képernyőt elfordítva nem sötétedik el, mint az alapgép, hanem ugyanolyan marad.  A képernyőnél járva azt is ildomos megemlíteni, hogy a fényerőt erősebbre vették, jobban látható minden körülmény között a kijelző, és ami valóban jó hír: a szemet sem rongálja.

Ezzel végére is értünk a DS, és a DS Lite különbségeit, valamint hasonlóságait bemutató cikknek, legközelebb a DS Lite utódját vesszük szemügyre, terítéken a Nintendo DSi!