A Punch-Out!! című Nintendo Wii exkluzív játékról készített cikket kissé beljebb olvashatjátok, amelyből rengeteg érdekes, és talán ismeretlen dologra derül fény.

Sok esetben kapcsolódnak játékokhoz hírességek, és húzó neveik – Pl. Kobe Bryant az NBA Courtside N64-en, Ken Griffey Jr. és a Winning Run Super-en, vagy éppen a szóban forgó Mike Tyson Punch-Out!!-ja!

Nem, ez a játék mégsem az. Ez a játék nem a valódi Punch-out! Sajnos a kilencvenes évek után az eredetiből egy jogi ügy miatt eltávolították Tyson képét, és hangját belőle, és újra dolgozták nélküle.

A verekedős játékokban, no meg a többi sport játékban is a legelejéről kezdesz, és egy taknyos zöldfülűt alakítasz (ebben az esetben éppen Little Mac-et), akinek a végére igazi profi izomkolosszusként kell majd elgyepálnia minden régi ellenfelét.

Ellenfelek szempontjából pedig nem lesz hiány, és talán csalódás sem fog érni minket, hiszen olyan fickókkal (és talán hölgyekkel?) hoz minket össze a sors, mint a kissé túlzottan is nőies Don Flamenco, a “palackok” jó barátja: Soda Popinski, a minden tekintetben igen csak tehetséges Super Macho Man, és végső, de nem utolsó sorban a kissé kerekre hízott King Hippo. Természetesen minden ilyen ellenfélnek megvan a saját tecnhikája, mozgása, trükkjei, tulajdonságai, viszont egy dolog minket is segít. Miközben valamelyikükkel harcolunk, nem árt figyelni, tesztelni reflexeinket, ugyanis a legtöbb támadás és ütés némi megszokás után már könnyebben, vagy éppen teljesen kikerülhető.

A támadásokra sok esetben néhány feltűnő jelből is számítani lehet, hogy csak néhányat említsek: ilyen jel pl, az ékeszerekbe, és turbánba öltözött Great Tiger nagyobb támadásai előtt furcsán pislog, a bajszos Von Kaiser előre és hátra rázza a fejét támadás előtt, és még sok hasonló előjel észrevehető, megszokható. Az ilyesfajta célzások közül sok nyilvánvaló, de természetesen vannak rejtett mozdulatok is, amelyeknek felismerése nagyobb koncentrálást és finomabb megfigyelést igényel.

Ha már tudod az ellenfél támadását, vagy éppen sejted, könnyen kitérhetsz előle, blokkolhatod, vagy kitérés és blokkolás után rögtön vissza is támadhatsz. Little Mac-et különböző képességekkel, és mozdulatokkal irányíthatod, erősebb kombókat is létrehozva. Adhatsz neki jobbra avagy balra való félreugrásra utaló parancsot, vagy éppen bukjon le, esetleg védje az arcát a kesztyűkkel.

Az irányítás nem minden esetben könnyű (hiszen fontos a kihívás is), a legtöbb esetben tudjuk magunktól is hogy melyik mozdulatot mikor vessük be, de természetesen léteznek egyedi pillanatok és helyzetek is – nos ezeket meg kell tanulni kezelni (és ezek semmiképpen sem a játék hibái).

A Punch-Out!! nagyban kedvez a kihívást kedvelőknek ráadásul a grafika is kiemelkedő, a játékmenetbe pedig legegyszerűbben úgy tud beleszokni az ember, ha csak püföl, püföl, püföl, és csak ezek után kérdez bármit is. Ezekhez az újabb részekhez nem kapcsolódik egy híresség neve sem, mégis képesek voltak megállni a helyüket, és elismertségre, népszerűségre szert tenni a játékosok körében.

A Punch-Out!! hatása természetesen nem merült ki ennyiben, azóta megjelent a Wii Sport Boxing is, bár kicsit jobban inspiráltabbak lehetnének a Big N fejlesztői, és visszahozhatnák nekünk újra Little Mac-et.

A Wii-s Punch-Out!! kiadás még tavaly Novemberben debütált, és azóta sem szünt meg az érdeklődés iránta, a Nintendo pedig 500 Nintendo Pontért bárkinek “kiosztja” a nagy múltú sportjátékot. A Wii pedig tökéletesen alkalmazkodott a sorozathoz, és sikerült visszaadniuk a még anno Mike Tyson nevével fémjelzett igazi boxolós hangulatot. Mire is várok? Megyek bepancsolni valakinek…illetve Puncholni…