Robot Richárd kalandjai címmel jelent meg nemrég egy könyv a távoli Kibergengóciában. Ez egy katholikus robotról szólt, ki miután 120 üzemórás korában először komparált, megszakította a hálózati kapcsolatot egyházával és átment a Motorola Tanúi közösségébe.

Na nem teljesen így van ez, hiszen a mi DAVE-ünk hitbeli hovatartozásáról nem igazán alkothatunk fogalmat. Ő egy sárga-fekete automata szerkezet, leginkább a legendás R2D2-re hasonlít a Csillagok Háborúja trilógiából. Robotunk azonban nem csipog és nem mászkál csataűrhajókon, hanem lő és különféle színes  és veszélyes képernyőkön lelhető fel leginkább. Eltökélt szándéka megsemmisíteni a vírusokat, kik megtámadták GameDisk (virtuális hétvégi vidámpark) virtual game zónájának energia- és kontrollrendszerét. Hogy találkozzál DAVE-vel (Digital Armoured Virus Exterminator) csak egy Virocop játékra van szükséged.
Betöltés után ne kapkodd el a dolgot, hiszen a főcímzene nagyon jó. Úgy látszik, hogy még nem vesztek ki azok a tehetséges emberek, kik 4 csatornán is fülcsiklandozó muzsikát tudnak kreálni. De nem csak a főzene sikerült szuperre, hanem játék közben is hasonlóan jó dallamokat (csak éppen techno-szerűt) dekódolhat hallószervünk.
Hallgatódzás közben valamelyik funkcióbillentyűvel hívhatjuk elő az opciókat. Itt állíthatjuk be azt, hogy egyedül, ketten vagy ketten, de team módban kívánunk játszani. Az egyes játékosok irányítási módját, a zenét és a passwordot is itt kontrollálhatjuk, mindezt az F1-F5 billentyűkkel.
Na de kezdjük el a harcot! Mert bizony harc lesz a javából, mert robotunk átkapcsolt szuper robot üzemmódba (mi meg superman, batman, spiderman vagy a kátrányos helyzetű útburkolók kedvence, bituman üzemmódjába), és megállíthatatlanul tör előre. Akaratát a joystick nevű varázslatos találmánnyal (esetleg gombokkal (nem kabát)) befolyásolhatjuk, valamint azokkal a billentyűkkel, melyekre a következők vannak festve: 
SPACE (láthatatlan festékkel van ráfestve): fegyverváltás
Help: pillanat-állj (angolul Pause)
Help + Esc: feladni mindent és vissza a főcímhez
Igen, a fegyverek! Normál titánköpenyes nagysebességű golyó, ugyanez sorozatlövő kivitelben, 0.5 MT-ás szilíciumbomba, ne-lépj-rá-mert-bumm időzített aknák, 12 MT-ás destabilizált germániumbomba a pályán, a robot-tuningoló képernyőn pedig még ki tudja milyen (csak biliárdgolyók és társaik számára) halált hozó készülék!
A feladat a következő: minden világban van bizonyos számú GONOSZ a meghatározatlan számú GONosz, Gonosz és gonosz (meg gonoszka) mellett. Meg kell semmisíteni mindet (a gyilkolászásunkért és a gyűjtögetésért kapott pontjaink után látható, hogy mennyi éli még tiszavirág életét a pályán) ahhoz, hogy kimehessünk az EXIT-en. 
Az első pályán a GONOSZ egy zöld kupac szemekkel és szájjal, akinek (aminek) a feje megnyílik és giliszták ugranak elő belőle. A többiek pedig elképesztően változatos formában törnek robotunk működésének a befejezésére. Van például Ürge, aki kidugja fejét a frissen kreált lyukból, memorizálja hősünk pozícióját, majd visszabújva elkezd golflabdákat hajigálni. Akkor kell szitává lőni, amikor újra kibújik megszemlélni az eredményt. Azután ott van a Láthatatlan Ember, ki baseballt játszik, csak éppen mi vagyunk a célpont. Vesztére ő sem halhatatlan. Döncike egy nagy labdán ugrál, szerencsére kijelölt pályán halad, így megsemmisítése viszonylag könnyű feladat. Nem úgy Biliárdgolyó és Focilabda lelövése, kik direkt utánunk jönnek, ráadásul Biliárdgolyó nagyon szívós kreatúra, először csak lelassul, és csak utána hajlandó felrobbanni. Beszélhetnék még Repülős Richárdról, Versenyautóékról, Teniszlabda-automatáról, Céltábláról (ki inverz módon nyilakat lő ki, legjobb őt sréhen vagy oldalról megcélozni) és a többi rosszindulatú gépezetről.
Szerencsére e gonosz helyeken (amelyek mind réges-régi játékok evilági transzmutációi) vannak azért elektromechanikus hősünket segítő dolgok is. Például az energia-utántöltő, mely beépített energiaforrásunkat (mely a védelmet is ellátja) frissíti fel bizonyos mértékben. Ennek állapotát egyébiránt a bal oldali négyzetben figyelhetjük, alatta pedig kocka formában robotunk regenerálódásának száma van kijelezve. Ha az energiánk teljesen jó, akkor ne vegyünk fel többet, hanem hagyjuk ott, hátha viszsza kell érte jönnünk. A jobb oldalon az aktuális fegyver és annak muníciója figyelhető meg. Ha elér minket a végzet, akkor nem kell újrakezdenünk, hiszen a pályán vannak olyan nyilat ábrázoló eredményjelző táblák, amiknek ha nekimegyünk, akkor halál esetén onnan folytathatjuk rombolási tevékenységünket (restart).
Amit még tudnod kell az egyszeregyen kívül az az, hogy van bizony fegyvertuning képernyő is! Ez DAVE harci utántöltő egységének vezérlőmodulja, amit a D.A.V.E 001-es processzor működtet. A pontbonuszok száma attól függ, hogy mennyi powerball-t (lelőtt ellenfelek után maradó golyóbis) gyűjtöttünk össze. Nyomjuk le a tűzgombot, ekkor látjuk, hogy pontjaink mennyi útra elegendők. Ha most fel vagy le nyomjuk szerszámunkat, konnektálhatunk a kiválasztott fegyverrel, amennyiben elér odaáig a zöld csíkunk. Ha nem elegendő, ne keseredjünk el, mert “gyűjthetünk” csíkot, azaz ha a fegyver 80 és nekünk van 50, akkor  legközelebb csak 30 kell az eléréséhez. (!)
Az “It’s a Funny Old Game” pálya csak a kezdet! Bár itt is elcsodálkozhatunk a biliárdasztalokon, golf- és focipályákon meg a többi tereptárgyon. A későbbiekben láthatsz majd még csodásabb dolgokat is, hiszen a vírusok 4 játékzónában (sport, platform, harci-katonai, shoot-em-up) szóródtak szét. Az A1200-as változat tartalmaz még egy adventure pályát is és installálható hard diskre! Összesen 20 féle fegyver könnyíti és 60 animált ellenfél nehezíti digitális életünket.
Minden világ végén vár minket a Mega-Főellenfél pálya, mely például az első után egy hokipálya. Itt bazi nagy hokijátékosok néznek minket kapunak, de legyőzésük végén megkapjuk jutalmunkat gyönyörű lányok formájában. Hogy  DAVE mit gondolhat a táncoló go-go-girl-eket látva, azt talán ne fejtegessük, de szerintem jobban örülne egy Robot Rozi kedveskedésének.
Ha kiörültük magunkat, akkor neki is veselkedhetünk a 2. világnak, melynek neve: Urban Jungle. Itt lőhetünk Pac-Mant, Kukát, Óriás-férget és még igen sokféle kreatúrát. A restart pont itt egy számítógép, amit a falra erősítettek (menjünk neki).
Többet már nem is mondok, csak annyit, hogy ez a játék teljesen nagyszerű! DAVE-ünk igen robotosan van meganimálva, az ellen tagjai is nagyon jól kidolgozottak. A scroll néha egy picit rángat A500-ason, de nem vészes és csak igen zsúfolt képernyőnél jelentkezik ez. A Virocop szintén kötelező játszatmány mindenkinek, hiszen rendelkezik egy jó game összes tulajdonságával.
M.D.Jon