Szövegszerkesztõ program 8 és 14 év közöttiek részére. Tetszik a program alapötlete és az, hogy kézikönyv helyett nagy színes posztert kapunk. Szépséghibája, hogy gyors gépet igényel, továbbá az, hogy nem adható meg installálásnál könyvtár (csak meghajtó).

– Hello. McZee vagyok. Üdvözöllek a világomban. Feltehetõleg szeretnél többet tudni rólam és azt is, hogy miért vagyok itt. A történetem két olyan kölyökkel kezdõdött mint te: az író Max-szel és a mûvész Maggivel. Egy napon egymás szomszédságába költöztek, ajtajuk éppen egymás melletti, és a legjobb barátok lettek, minden nap együtt játszottak. Megépítették kuckójukat a fán, s ott órákat töltöttek kalandjaik megírásával és megrajzolásával. Egy napon, mikor a kuckójukban voltak, megérkeztem életükbe mint egy tornádó. Õk még nem teljesen értették meg, hogy ez a találkozás megváltoztatja majd az életüket.

– Egy napon elvittem õket az otthonomba – Imaginopolisba -, a Looney könyvtárba. Max és Maggie ismeretei eltérõek voltak errõl a helyrõl. A könyvtáram minden könyve eltért azoktól, amit Max korábban látott, mivel ezek a könyvek a régi történetek általam irt változatát tartalmazták. Tudom, hogy barátaim Charles Dickens, Beverly Clearly, Thornton Wilder és Victor Hugo nem feltétlenül értenék meg változtatásaimat.

– Te valóban ismered ezeket a írókat? – kérdezte Max.
– Persze. Ki más inspirálná írásra õket? Én vagyok a ‘sziporka’. Segítek mindenkinek ötleteket találni. – Megértették.
Megmutattam a könyvtárat, adtam nekik eszközöket és ötleteket, hogy hihetetlenül csodálatos dolgokat hozzanak létre. Gyere velem az imaginopolisi világomba! Ismerd meg, hogy mennyi csodálatos segédeszköz áll a rendelkezésedre, hogy játssz velük!

Megérkeztünk Imaginopolisba. A Looney könyvtár forgóajtaján belépve McZee fogad. A bal felsõ sarokban útmutató, hogy melyik szinten mi helyezkedik el. Használhatjuk a szintek közti gyors közlekedéshez, vagy egyszerûen csak szálljunk be a liftbe.

A földszint a könyvtár helye, itt találhatók a neves írók, Max és ha írunk, akkor a saját mûveink is. A kedvenc alkotásaink a falon lógnak, ha újabbakat is szeretnénk felaggatni, akkor az irattáskából (portfolio) vegyük elõ. Ha a feledés homályának szánunk egy mûvet, akkor a szemetesbe dobjuk. Ha nyomtatott példányra vágyunk, akkor a nyomtató ikonjára helyezzük a mûvet jelképezõ faliképet.

Az elsõ emelet a Writing Studio, amely mindig nyitva áll, ha írásra szottyanna kedved. Az üres papírlapot ábrázoló dokumentumra kattintva új dokumentum szerkesztését kezdhetjük meg. A szerkesztés során hagyományos szerkesztõ funkciók és más, professzionális programokban sem található lehetõségek állnak rendelkezésünkre. A használható eszközök közt van egy duda, mellyel hanghatásokat rendelhetünk a szöveg egy-egy szavához, vagy egy méhecske, mely a keresési és cserélési funkcióban segít és a helyesírás ellenõrzést is felügyeli. És persze itt van McZee, aki megjegyzéseivel szórakoztat (míg el nem küldjük), és tanácsokkal lát el, ha kifogytunk az ötletekbõl.
A következõ szint a Project Workshop, ahol összetettebb dolgokat készíthetünk. A Moosepaper egy kis újság-szerkesztõ program, melyben megírhatjuk lakóhelyünk legújabb híreit: új szomszéd érkezését, segíthetünk az elveszett cica keresésében stb. A Cardvark az üdvözlõkártyák elkészítésében nyújt segítséget: válassz ki egy képet, írd meg az üdvözlet szövegét. A nyomtatás után csak a sajátkezû dedikáció marad hátra. A Banneroceros segítségével szalagcímeket, transzparenseket készíthetünk. Születésnap, barátunk visszatérése a vakációról megannyi alkalom a használatára, de díszíthetjük kedvenc mondásainkkal szobánkat is.

A legfelsõ (harmadik) szint az Idea Workshop. Ha nincs ötletünk, hogy mirõl írjunk, akkor itt mindig kaphatunk egyet-egyet. (A szerencse masina használatával.) Persze a szerencse segítségével kapott mondat nem mindig felel meg nekünk, próbálkozhatunk újra, vagy akár bõvíthetjük újabbakkal a készülék kifejezés készletét.