Szórakoztató sportnak, ám mégis ülő elfoglaltságnak tartják, az mellett hogy jótékony hatással van a logikánkra, fejleszti a gondolkodásmódot, a taktikát. Íme az első sakk-szimulátor a Nintendo nagyobbik konzoljára, Wii-re!

Sakk játék Wii-n? Még ilyet. Ami még furcsább, hogy megérkezett, itt van, és mindenki szabadon edzheti elméjét hatalmas sakk-csaták során!

Első ránézésre a Wii Chess mindent magában hordoz, amit egy sakk szimulátornak tudnia kell, és amit egy rajongó csak akarhat. Ez a játék menüjében való kalandozás után sem változik meg, inkább megerősödik bennünk a tudat: ez bizony sakk a javából! Apropó menü: a legelső dolog, amibe mindenki belekezd, nyilván maga a meccs. Játszhatunk maga a gép ellen, s ha ezen opciót választjuk, akkor beállíthatjuk nem emberi ellenfelünk nehézségi szintjét is. Könnyű és Normál szinten gyerekjáték legyűrni a gépezetet, ám afelett kezdődik az igazi móka, és maga a kihívás.

Játszhatunk továbbá online a barátaink, ismerőseink ellen ,vagy éppen ellenkezőleg: idegen felhasználókkal is. (Érdemes megjegyezni, hogy ha kilépünk, vagy szüneteltetjük a kapcsolatot, az aktuális meccset, akkor az értékelésünk csökkenni fog, az ellenfélé pedig nőni) Ássunk egy kicsit mélyebbre a Wii Chess rejtelmeiben, képességeiben, tulajdonságaiban.

Sajnálatos módon egy kisebb negatívum is rontja az amúgy pozitív összképet: a játék egyáltalán nem használja ki a Wii Remote nyújtotta lehetőségeket: csupán a rajta levő gombokkal bíbelődhetünk, meg kell hogy mondjam: számomra ez semmit sem vett el az élményből, de valakinél hiányosságot jelenthet. Az irányítás igen csak egyszerűre sikeredett: a Mote-on található négy irányba mutató nyilakkal kell kiválasztanunk először a bábut (A gomb), majd miután “harcost” választottunk, kijelölhetjük azt is, hogy hova lépjen. Nem árt előzőleg tudni a sakkszabályokat, de a Wii Chess-ben ez sem fontos: a gép kijelzi, hogy melyek azok a lépések, amelyeket megjátszhatunk, és melyek azok a kockák, ahova nem tehetjük be a lábunkat (Ezt a funkciót ki is kapcsolhatjuk, ha zavaró).

Van egy csinos ismétlés funkciója is a programnak, amely lehetővé teszi, hogy részletesen elemezze lépéseinket, és elárulja mit tettünk rosszul, és mit kiviteleztünk jól. Ahogyan már említést tettem róla, a géppel való játék során beállíthatjuk a nehézségi szintet is, amely 10 különböző fokozatot jelent számunkra, így a kezdők is megtalálhatják a maguk beállításait.

A hagyományos sakk játékoknak megfelelően itt is két szín áll egymással szemben: fehér, és fekete. A bábuk remekül felismerhetőek, és a játék alatt felcsendülő zenék nyugtatóan hatnak idegeinkre: ideális környezet ez egy hatalmas csatára. S ami a legfontosabb: a Wii Chess nem ad sem többet, sem kevesebbet, csak tiszta szórakozást az oly népszerű sakk sportágában. Jó szórakozást, jó sakkozást!